T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü Bozüyük Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü Bozüyük Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tarihçe

Güncelleme Tarihi: 15/01/2020

1968 yılında ilçe merkezinde iki katlı binada sağlık merkezi olarak hizmet vermekte  olan sağlık tesisimiz, aynı binada hastaneye dönüştürülerek yataklı sağlık hizmeti verilmekte iken, bu binaya ek olarak yaptırılan beş katlı hastane binasında bir süre hizmetlerini sürdürmüştür.

İlçe merkezine 2 km mesafede olan 4 Eylül mahallesindeki yeni hastane binamıza  2004/KASIM ayı itibariyle taşınmıştır. 5283 sayılı Kanun gereğince Bakanlığımıza devredilen SSK Bozüyük Hastanesi, Bozüyük Ertuğrulgazi Devlet Hastanesi adıyla faaliyet sürdürmekte iken, halkımıza sunulan sağlık hizmetinin daha kaliteli ve etkin yürütülmesine yönelik Bakanlığımızın talimatları gereğince 03.06.2005 tarihinde Hastanemiz Bozüyük Ertuğrulgazi Devlet Hastanesi ile birleştirilerek “Bozüyük Devlet Hastanesi” adıyla hizmet vermeye devam etmiştir.


           Daha sonra Yeşilkent mahallesinde inşaatı tamamlanan hastane binasına (B Blok) 01.04.2007 tarihinde taşınılmıştır. Böylece 3 ( üç ) ayrı binada (A – B – C blok ) 150 fiili yatak kapasiteli olarak sağlık hizmeti sunmaya devam etmiştir.

           01.12.2018 tarihinde hastanemiz bünyesindeki Diş Tedavi ve Protez Merkezinin, Bozüyük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmete açılması sebebi ile hastanemiz 4 Eylül (A Blok) hizmet binası ve Yeşilkent (B Blok)  hizmet binasından oluşmak üzere Bozüyük Devlet Hastanesi olarak halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir. Hastanemize bağlı Toplum Ruh Sağlığı birimimiz Bozüyük Ağız ve Diş Sağlığı binasında hizmet vermektedir.