Yoğun Bakım
19 Eylül 2023

YOĞUN BAKIM

*
 Yoğun bakım ihtiyacı olan tüm hastalara 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir. Ayrıca ameliyat sonrası hasta takibi yapılmaktadır.
* Yoğun Bakım Sorumlu Doktoru, Anestezi ve Reanimasyon uzmanımızdır.
* Yoğun Bakım standartlarına uygun cihaz ve ekipmanlar ile deneyimli personeliyle birlikte 24 saat etkin sağlık hizmeti verilmektedir.
* Hasta yakınlarına, hastanın doktoru veya Anestezi Doktoru tarafından bilgi verilir.

Yoğun Bakımımızda Hizmet Verilen Bazı Hastalık Grupları
* Büyük ameliyat sonrası yakın takip gerektiren hastalar,
* Ciddi enfeksiyonu olan hastalar,
* Beyin kanaması geçiren hastalar,
* Ani felç geçiren hastalar,
* Ciddi solunum yetmezliği olan hastalar,
* Vital fonksiyonları bozulan ve/veya bozulması beklenen zehirlenme vakaları,
* Genel vücut travması geçiren hastalar (trafik kazaları, iş kazaları, yüksekten, düşme vs.)
* Sinir sistemi hastalığı olanlar.

 
Yoğun Bakımım Ziyaret Kuralları

1.     Her haftanın Salı günü saat 14:00-15:00 arasında hastalarımızın 1. Derece yakınlarından sadece 1 kişi hastasını ziyaret edebilecektir. Her hastanın ziyaretçisine gösterme işlemi yapılana kadar süreç devam edecektir.

2.     Hasta bilgilendirmeleri telefon ile her gün saat 14:00-16:00 arasında yapılacaktır.

3.     Her haftanın Çarşamba günü saat 14:00-15:00 arasında hastalarımızın 1. Derece yakınlarından sadece 1 kişiye hastanın uzaktan kamera aracılığıyla gösterilmesi sağlanacaktır. Her hastanın ziyaretçisine gösterme işlemi yapılana kadar süreç devam edecektir.

4.     Telefonla bilgi sadece hastalarımızın birinci derece yakınlarına verilecektir. Bir gün içinde 1 hastanın sadece 1 yakınına bilgi verilecektir.

5.     Telefonla bilgi hafta içi hastanın tedavisiyle sorumlu doktoru tarafından , hafta sonları ise nöbetçi doktor tarafından verilecektir.

6.     Hastanın sorumlu doktoru anestezi uzmanlarından biri ise hasta yakınlarının hafta içi günlerde yoğun bakımı, diğer branş uzmanlarından biri ise o hekimin polikliniğini aramaları gerekmektedir. Hafta sonu günlerde telefonla bilgi direkt yoğun bakım üzerinden verilecektir.

7.     Hastalarımızın durumundaki kritik gelişmeler (kalp durması, solunum cihazına bağlanma vs.) gerek görülmesi halinde mesai içinde ya da mesai dışında doktor tarafından hasta yakını aranarak aktarılacaktır.

8.     Yoğun Bakım Servis sorumlusu, hemşiresi veya doktoru tarafından hastane yönetiminin onayı ile gerekli görüldüğü hallerde ziyaret ve bilgilendirme saati değiştirilebilir.

9.     Hasta bilgilendirme esnasında hasta yakınlarının yoğun bakım koşullarına uygun hareket etmesi gerekmektedir. (Maske , mesafe ve dezenfeksiyon kurallarına uyulması gerekmektedir.)

10.Ziyaretçiler içeriye girmeden ellerini yıkamalı veya el antiseptiği ile ellerini dezenfekte etmelidir.

11.Ziyaretçiler ziyaret sonunda ellerini yıkamalı veya el antiseptiği ile ellerini  dezenfekte etmelidir.

11.Ziyaret sırasında cep telefonu ya da görüntüleyici cihazlar kullanılması yasaktır.

 

Hastane Telefonumuz: 0 (228) 202 0323 - 0 (228) 315 3637 – 0 (228) 314 4929