Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi
19 Eylül 2023

Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, şizofreni ve bipolar tanısı almış olan psikiyatrik hastaların iletişim becerilerini, hastalıkla baş etme becerilerini, toplumsal ve mesleki işlevselliklerini arttırmak amacıyla psikososyal destek hizmetleri veren bir merkezdir.

Merkezimizde psikiyatrist, psikolog, sosyal çalışmacı, hemşire, iş uğraşı terapisti veya usta öğretici, sekreter, temizlik ve güvenlik personelleri hizmet vermektedir. Merkezde hastaların takip, tedavi ve rehabilitasyonu çalışmaları ile hastaların topluma kazandırılarak daha kaliteli yaşam sürmeleri amaçlanmaktadır. Merkezden yararlanan kişiler ile bireysel ve aile görüşmeleri yapılmakta, grup terapileri, psikoeğitim, bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantıları düzenlenmekte, Merkezden yararlanan kişiler, hastalık ve bununla başedebilme konusunda bilgilendirilmektedir.


Merkezde bahsedilen faaliyetler dışında;
 İş Uğraşı Terapi Çalışmaları
 Günaydın Toplantıları,
 Gazete ve Kitap Okuma,
 Sportif Faaliyetler ve Egzersizler,
 Bilgisayar ve İnternet Kullanımı,
 Film İzleme,
 Tiyatro,
 Drama,
 Halk Oyunları,
 Müzik Çalışmaları ve Dinletileri,
 Hobi Bahçesi,
 Mutfak Çalışmaları,
 Bulmaca ve Dikkat Çalışmaları,
 Puzzle ve Hafıza Oyunları,
 Gezi-Piknik, … gibi çalışmalar yapılmakta ve faaliyetler yürütülmektedir. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, devlet hastanesinin birimi olarak, kamu hizmeti veren bir merkez olduğu için, sağlanan tüm hizmetler (servis, öğle yemeği gibi) ÜCRETSİZ olarak verilmektedir.

  • TRSM (3).jpeg
  • TRSM (1).jpeg
  • TRSM (2).jpeg