Hastanemizde, Yangın ve Tahliye Tatbikatı Yapıldı.
12 Mart 2018

Hastanemiz de 2018 yılı programlı Sağlık Bakanlığının Kurum, Kuruluş ve Tesislerinde Afet Bilinci ve Afetlere karşı gerekli tedbirlerin alınması, araç, gereç, malzeme temini ve bu konuda eğitim ve tatbikatların eksiksiz uygulanması ve takip edilmesi gereğince çıkabilecek olası deprem ve yangınların istenmeyen can ve mal kayıplarına yol açmaması için İl Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Mustafa ERTEKİN tarafından Afet Bilinci Eğitimi, Yangın Söndürme , Kurtarma ve Tesis Tahliye tatbikatı yapıldı. Olası bir yangın durumunda polikliniklerde, servislerde yatan hasta/ hasta yakınları ve personelin hastane binasını nasıl tahliye edeceği senaryosu üzerine kurulan tatbikat başarıyla gerçekleştirildi. 
Tatbikat sonrasında Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Mustafa ERTEKİN ve Sivil Savunma Amiri Hüdayet ÜNSAL gözetiminde Bozüyük Belediyesi İtfaiye Ekibince hastanemiz bahçesinde, personelin yangın konusunda bilinçlendirilmesi olası çıkabilecek bir yangına karşı nasıl müdahale edileceği ve yangın cihazlarının nasıl kullanılması gerektiği konusunda uygulamalı olarak bilgi verildi. 
Hastanemiz Başhekimi Uz. Dr. Ahmet Tuğrul ZEYTİN de tatbikat ve eğitimlerin önemine değinerek her an oluşabilecek bir depreme, yangına ve olağanüstü duruma karşı hazırlıklı olunması gerektiğini, personelin bu tatbikatlar ile bilinçlenerek müdahaleye hazır hale geldiğini belirtti. Tatbikata, hastane çalışanları katıldı.

  • 23388a13-df36-4c91-b08c-d0702ca1917d.jpg
  • IMG_6703.JPG
  • IMG_6718.JPG
  • IMG_6725.JPG
  • IMG_6745.JPG
  • 8440c1d0-86c2-4dfb-896b-c9ebc36c8dab.jpg