Yoğun Bakım Hasta Bilgilendirme Hususları
17 Aralık 2021BOZÜYÜK DEVLET HASTANESİ 
YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ HASTA BİLGİLENDİRME HUSUSLARI

 1. Yoğun Bakım Servisinde pandemi koşulları gereği yüz yüze hasta ziyareti yasaktır. Hasta bilgilendirmeleri telefon ile yapılmaktadır.  Telefonla bilgilendirme her gün saat 14:00-16:00 arasında yapılacaktır.
 2. Telefonla bilgi sadece hastalarımızın birinci derece yakınlarına verilecektir. Bir gün içinde 1 hastanın sadece 1 yakınına bilgi verilecektir.
 3. Telefonla bilgi hafta içi hastanın tedavisiyle sorumlu doktoru tarafından , hafta sonları ise nöbetçi doktor tarafından verilecektir.
 4. Hastanın sorumlu doktoru anestezi uzmanlarından biri ise hasta yakınlarının hafta içi günlerde yoğun bakımı, diğer branş uzmanlarından biri ise o hekimin polikliniğini aramaları gerekmektedir. Hafta sonu günlerde telefonla bilgi direkt yoğun bakım üzerinden verilecektir.
 5. Hastalarımızın durumundaki kritik gelişmeler (kalp durması, solunum cihazına bağlanma vs.) gerek görülmesi halinde mesai içinde ya da mesai dışında doktor tarafından hasta yakını aranarak aktarılacaktır.
 6. Her haftanın çarşamba günü saat 14:00-15:00 arasında hastalarımızın 1. Derece yakınlarından sadece 1 kişiye hastanın uzaktan kamera aracılığıyla gösterilmesi sağlanacaktır. Her hastanın ziyaretçisine gösterme işlemi yapılana kadar süreç devam edecektir.
 7. Yoğun Bakım Servis sorumlusu, hemşiresi veya doktoru tarafından hastane yönetiminin onayı ile gerekli görüldüğü hallerde ziyaret ve bilgilendirme saati değiştirilebilir.
 8. Hasta bilgilendirme esnasında hasta yakınlarının pandemi koşullarına uygun hareket etmesi gerekmektedir. (Maske , mesafe ve dezenfeksiyon kurallarına uyulması gerekmektedir.)
 9. Ziyaretçiler içeriye girmeden ellerini yıkamalı veya el antiseptiği ile ellerini dezenfekte etmelidir.
 10. Ziyaretçiler ziyaret sonunda ellerini yıkamalı veya el antiseptiği ile ellerini dezenfekte etmelidir.
 11. Ziyaret sırasında cep telefonu ya da görüntüleyici cihazlar kullanılması yasaktır.


 

 

Hastane Telefonumuz: 0 (228) 202 0323 - 0 (228) 315 3637 – 0 (228) 314 4929