Görüntüleme Teknikleri
02 Şubat 2018

Görüntüleme Teknikleri

Direkt ve Endirekt Röntgen 
Ultrasonografi, Mammografi, Bilgisayarli Tomografi gibi görüntüleme teknikleri kullanilarak tedavi öncesi teshis saglanmaktadir. Her türlü Konvansiyonel tetkikler ve gelismis utrasonografi cihazlari ile jinekolojik, obstetrik üro genital sistem Trioid, meme tetkikleri en erken cinsiyet belirleme ve girisimsel USG tetkikleri yapilmaktadir.

 

Ultrasonogrofi Üst batin USG, alt batin pelvis USG, tüm batin USG, transfrontanel kranial inceleme, tiroid USG ( tiroid bezi ve hastaliklari ), boyun yumusak doku, meme USG, toraks USG, kalça USG, obstetrik USG, jinekolojik USG, scrotal USG, üriner sistem USG.

 

Bilgisayarlı Tomografi Bilgisayarlı tomografi(BT) x-ışını (röntgen) kullanılarak vücudun incelenen bölgesinin kesitsel görüntüsünü oluşturmaya yönelik radyolojik teşhis yöntemidir.Kemik Dansitometresi Kemik yoğunluk ölçümüdür. Başka bir deyişle kemiğin kırılganlık riskini belirleyen ölçüm yöntemidir.Mamografi 
Memede, muayene ile saptanamayacak kadar küçük anormalliklerin tespit edilmesi amacıyla uygulanan mamografi yönteminde elde edilen sonuç, meme kanseri tanısında büyük önem taşımaktadır. Mamografi, memenin filmini çeken özel bir cihaz. Meme kanserinin teşhisindeki en etkin görüntüleme yöntemlerinden biridir.